Piraci z Krzemowej Doliny (1999)

Ludzie, którzy kierują światem, bo tak można powiedzieć o twórcach dwóch sławnych firm jakimi są Apple i Microsoft, dotarli na szczyt ciężką pracą, ale i nie tylko. Ścieżka sławy jest bardzo trudną i często pełną poświęceń. Dwójka założycieli tych firm wie o tym najlepiej, co spowodowało wielki popyt na różnego rodzaju filmy i książki. Dzisiaj jednak przyjrzymy się twórczości Martyna Burke, który to już w 1999 roku postanowił nakręcić film, ukazujący walkę dwóch „braci” komputerowych.

Pół humorystyczny film biograficzny o ludziach, którzy dokonali niemożliwego w świecie technologi. Ukazuje ich zmagania podczas studiów, założenia firm, dążenia do sukcesu i życiu prywatnym.

Film jest nie tylko dramatem, ale i biografią dwóch sławnych ludzi, których pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać słysząc o nich gdziekolwiek. Steve Jobs i Bill Gates zmienili świat, dzięki czemu mamy dzisiaj to co ułatwia pracę każdemu. Produkcja przedstawia ich pracę od samych początków szkolnych. Jest on świetnie podzielony początkowo na dwie części przeplatające się przez cały film. Raz możemy spoglądać na pracę firmy Apple a raz Microsoft. Tylko czasami ścieżki nachodzą na siebie. Reżyser bardzo dobrze ujmuje wątki historyczne tworząc niesamowity klimat, którym darzy nas przez cały film. Słyszałem jednak opinie fanatyków, że ta biografia nie jest cała. Na ten temat nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ, aż tak nie zagłębiałem się w historię tych dwóch ludzi. Najważniejsze w tym filmie jest jednak fakt, że potrafi rozbudzić w człowieku zainteresowanie i jest dużo lepszy od niektórych nowych, które możemy oglądać od pewnego czasu.

Rolę naszym dwóm bohaterom przypadły Noahowi Wyle znanemu z serii filmów o bibliotekarzu, który nie jest zwykły i Anthony’emu Michaelowi Hall znanemu chociażby z Edwarda Nożycorękiego.
Najbardziej podobała mi się rola Steva Jobsa, ponieważ słyszałem, że był człowiekiem idealistom, co świetnie odwzorowano grą w tym filmie. Reszta obsady również zasługuje na uznanie, ponieważ dodaje filmowi realizmu, który w takich filmach jest bardzo ważny.

Piraci z Krzemowej Doliny to namiastka prawdziwej historii dlatego zachęcam do jej zagłębienia, ponieważ jest warto. Film jest bardzo motywujący, ponieważ ukazuje jak z niczego można osiągnąć sam szczyt dla wielu niewyobrażalny do zdobycia.
Ta produkcja ma dynamikę, co jest rzadkością w tego typu filmach, dlatego sprawia, że człowiek nie ma szans na nudę.
Z pewnością jest on godzien polecenia i z pewnością nikogo nie zanudzi nawet jeśli chodzi o ten gatunek, a dla widzów, lubiących tego typu produkcje będzie świetny.
Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii jak i do polubienia naszego fanpage’a dzięki któremu nic Was nie ominie.

 

Recenzja: Christopher

2 thoughts on “Piraci z Krzemowej Doliny (1999)

  1. naprawdę bardzo fajny film. Zwykle filmy biograficzne są długie i nudne, ale tu jest i humor i akcja i coś się w ogóle dzieje. Warto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*