WHO AM I. Możesz być kim chcesz (2014)

Świat internetowy jest chyba każdemu bardzo dobrze znany. Ogromne zasoby możliwości, z którą mogą korzystać wszyscy. Jednak tylko nieliczni potrafią wykorzystać go praktycznie do wszystkiego. Wielu ludzi nie zdaję sobie sprawy jak niebezpieczne potrafi być wirtualny świat i jakie może nieść z sobą konsekwencje dla tego rzeczywistego. Nie możemy jednak z wszystkiego rezygnować ponieważ wszystko jest dla ludzi, ale trzeba pogłębić troszkę wiedzy, aby nie być jak ryba na patelni. Ostatnio miałem okazję oglądać film, o którym o dziwo nigdy nie słyszałem. Czy jest wart obejrzenia? 

Utrzymany w klimacie kultowych filmów Sala samobójców i Biegnij Lola, biegnij film opowiada historię młodego nieudacznika, zafascynowanego technologiami komputerowymi, który dołącza do grupy idealistów włamujących się do serwerów korporacji czy grup stosujących sprzeczne z normami moralnymi chwytami (zebranie skinheadów, serwer firmy kosmetycznej przeprowadzającego doświadczenia na zwierzętach). Po kilku udanych akcjach pragną oni uznania legendy hakerów, człowieka ukrywającego się pod pseudonimem MRX. Kiedy wreszcie dochodzi do kontaktu, okazuje się, że MRX to gangster wykradający dane europejskich służb bezpieczeństwa na użytek zorganizowanych grup przestępczych w Rosji.
Film Barana bo Odar, który zebrał bardzo dużą widownię i wielu fanów. Produkcja swoją światową premierę miała 6 września 2014 roku. My jednak musieliśmy trochę poczekać, ponieważ film szedł do nas okrężną drogą i dopiero po pół roku trafił do naszych kin. Od samego początku zbierał wielkie uznanie co widać po rankingach filmowych. Na słynnym portalu filmweb zajmuje TOP 469 miejsce jako najlepszy film, co jest nie lada wyczynem. Na słynnym IMDb też szczyci się bardzo wysoką oceną, która jest niższa tylko o 0,1. Co sprawiło, że film zdobył takie uznanie u widowni?
WHO AM I… opowiada historię młodego fascynata komputerowego, który próbuje pokazać światu, że nie jest nikim. To właśnie sam ten początek jest już wielkim plusem, ponieważ jak można zauważyć filmy o nieudacznikach, którzy pną się w górę, bardzo często są mile widziane i dobrze odbierane przez widzów.
Fabuła jest naprawdę świetna i nie pozostawia żadnych dziur, które mogłyby doprowadzać widza do wcześniejszego odgadnięcia wydarzeń.
Produkcja zaliczana jest do gatunku thrillerów, które powinny trzymać w napięciu. Dawka akcji, którą dostajemy podczas seansu jest wyśmienicie zmontowana i sprawia, że choć nie ma tutaj żadnych wielkich efektów, to potrafi trzymać widza w napięciu.
Największym plusem filmu jest same zakończenie, które potrafi zrobić wodę z mózgu. Do samego końca nie mogłem przewidzieć jak to wszystko się skończy. Może to za sprawą tego, że naprawdę świetnie mi się go oglądało i miałem nawet chęci próbować wyprzedzać zdarzenia.
Gra aktorska też nie pozostaje w tyle. Główną rolę odegrał mało znany 31 letni aktor z Berlina, Tom Schilling I. Odegrał on swoją rolę naprawdę przyzwoicie sprawiając, że postać młodego nieudacznika stawała się coraz bardziej realistyczna. Świetne końcowe zagranie sprawiło, że zapamiętam go na dłuższy okres czasu a może i skuszę się na jakiś inny film z jego udziałem. Reszta obsady również nie odstaje w tyle, nadając produkcji niesamowitego klimatu, który trzyma widza prze ekranem.
WHO AM I… to produkcja, którą mogę polecić każdemu. Film ogląda się od samego początku, aż do końca wyśmienicie. Nie brakuje tutaj niczego, co mogłoby sprawić, że zanudzi widza. Film jest po prostu bardzo dobry i zasługuje na wysokie oceny. Jestem pewien, że i Wam przypadnie do gustu a z pewnością osobą, które tak samo jak nasz główny bohater zafascynowane są światem wirtualnym i to właśnie dla nich może być on przestrogą.
Zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii, czy podobał się Wam, czy też macie odmienne zdanie. Z wielką chęcią przeczytam i odpowiem na Wasze komentarze. Zapraszam również do obserwowania naszego fanpage na facebooku.
Recenzja: Christopher 

8 thoughts on “WHO AM I. Możesz być kim chcesz (2014)

  1. Bardzo nieśmiały film. Porusza wiele elememtów społecznych z różnych stron. Wydaje się być bardzo przewidujący, ale zaskakuje. Dawno czekałam na film, który na mnie "zadziała". Mocne 8.

  2. Świetny film, do końca trzymający w napięciu, końcówka bardzo zaskakująca i to podwójnie, dawno już nie widziałem tak przewrotnego zakończenia filmu. To nie tylko film o hakerach, ale przede wszystkim bardzo dobry thriller o problemie współczesnego świata – życiu w sieci i wskakiwaniu co rusz w nowe tożsamości. Szczerze polecam.

  3. Ja również niedawno miałem okazję obejrzeć ten i powiem, że dobrze mi się go oglądało. Solidne kino, przy którym można się świetnie bawić.
    Trafnie dodałeś, że dla ludzi, którzy lubią temat informatyczny, będzie to wspaniała odskocznia od codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*