Netflix stworzy serial o „Wiedźminie”

Wiedźmin to jeden z największych polskich tworów stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego. O przygodach wiedźmina Geralta słyszał zapewne każdy. Doczekał się on nie tylko gry komputerowej, która obiegła cały świat, ale również ekranizacji. Niestety była to totalna klapa.

Wczoraj cały świat obiegła informacja, że Netflix przygotowuje anglojęzyczny serial na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Serial ma być oparty na całym tak zwanym „cyklu wiedźmińskim”, na który składają się 2 topy opowiadań, 5 tomów sagi oraz napisana po latach dodatkowa, samodzielna powieść.
Z pewnością jest to niesamowita informacja dla wszystkich fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Początkowo mówiono, że powstanie film a odpowiedzialny za niego będzie Tomasz Bagiński, znany polski twórca, który na swoim koncie ma nominację do Oscara za animację krótkometrażową Katedra.

Producentami wykonawczymi projektu są Sean Daniel (Mumia), Jason Brown (The Expanse), wcześniej wspomniany Tomasz Bagiński, jak i Jarosław Sawko ze studia Platige Image. Sam Bagiński ma też wyreżyserować przynajmniej jeden odcinek w każdym sezonie serialu. Na tę chwilę nie chce on komentować, czy na potrzeby ekranizacji do historii z sagi i opowiadań zostaną dopisane nowe wątki, jak miało to miejsce np. w przypadku Gry o Tron.

Twórca Wiedźmina projekt serialu komentuje tak:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Trzeba przyznać, że szykuje nam się coś naprawdę wielkiego. Czy będzie to coś na miarę Gry o Tron, która uważana jest za najlepszy serial? Na to będziemy musieli jeszcze poczekać, ale już teraz zrobiły się naprawdę wielkie emocje.
 

2 thoughts on “Netflix stworzy serial o „Wiedźminie”

  1. Zobaczymy, jak to wyjdzie… Warto zaznaczyć, że fakt, iż Netflix przygotowuje jakiś produkt w kooperacji z innym podmiotem nie musi od razu oznaczać, że na ekranie zobaczymy prawdziwe arcydzieło. Netflix oczywiście dokłada sporo funduszy, co automatycznie zwiększa możliwości twórców. Zapewne Netflix nie będzie w pełni ingerował w scenariusz i realizację, a współpraca ze strony platformy będzie się przejawiała przede wszystkim w tym, że serial zostanie udostępniony na międzynarodowych serwach światowej publiczności. Miejmy jednak nadzieję, że powstanie naprawdę dobry serial. Już teraz wiemy, że będzie o niebo… O dwa nieba lepszy niż ten gniot z Żebrowskim w roli głównej 😀 Pozdrawiam 🙂

    1. Wiadomo, że współpraca z Netflixem nie oznacza od razu świetnego serialu, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że zwykle im się udaje. Z tego, co można wyczytać, wszystko będzie zgodne z książką Andrzeja Sapkowskiego. Jest to naprawdę świetny materiał i mając takie zasoby jak Nietflix, naprawdę jest duża szansa na powodzenie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*