Selector Infected WIXOSS

Anime przedstawia nam historię pewnej dziewczyny o imieniu Ruuko. Jest ona jedną z wybranych dziewczyn, które walczą o spełnienie swojego życzenia. Charakter głównej bohaterki, jak i reszty postaci jest oryginalny i ciekawy. Każda z postaci ma własne motywy, cele oraz marzenia, dzięki czemu oglądając Selector Infected WIXOSS mamy ochotę je zarówno poznać, jak i zrozumieć. Tą cechę mogę z czystym sumieniem nazwać jedną z pierwszych i najważniejszych zalet tego anime.
Jeśli chodzi o kreskę, mi osobiście nie przypadła do gustu, lecz rozumiem zwolenników tego stylu. Specyficzne, odstające oczy oraz często niezgadzająca się mimika twarzy z dźwiękami – to możemy zastać w tym anime, jednak mimo tego, anime ma wiele zalet.

Wygląda na to, że ten rodzaj animacji wpasowuje się w nasze gusta, pomimo paru innych niedociągnięć. Według mojej opinii, muszę przyznać, iż jest dobra, w sam raz dla kogoś, kto preferuje prosty styl. Animacja walk jest jedną z rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę, bo właśnie na tym opiera się Selector Infected WIXOSS. Czy w tym przypadku mamy co podziwiać? Niektórzy będą zachwyceni, a inni zauważą charakterystyczną dla tego tytułu schematyczność. Wiadomo, że nie każdemu może to przypaść do gustu. Tak właściwie, to nie da się dokładnie tego określić, ponieważ każda osoba będzie mieć inne zdanie. Jednak nie można powiedzieć, że walki są złe. Oglądałem je z przyjemnością oraz ekscytacją.

Opening i ending – czyli dwa arcydzieła. Oba utwory słucha się z zadziwiająco wielkim uśmiechem na twarzy, zarówno ten pierwszy, jak i drugi nie odchodzi od siebie poziomem. Killy Killy Jokerczyli opening pierwszego sezonu do teraz widnieje na mojej playliście! Natomiast gdy oceniam seiyū to spotykam się z pewnym problemem, a mianowicie rozważam, czy aby na pewno te głosy pasują do całokształtu tej serii. Pomimo głosu Shiro (Ai Kayano) z No Game, No Life i paru innych świetnych osób podkładających głos, nadal mam wrażenie, że nie pasują one aż tak idealnie do swoich postaci.

Podsumowując, Selector Infected WIXOSS to dobre i ciekawe anime które musi się najpierw spodobać, lecz czy warto jest dać mu szansę? Pomimo sporej ilości błędów, które potencjalnego widza mogą odstraszyć – myślę, że warto. Całokształt można opisać paroma słowami, interesujące i wciągające, czy trzeba czegoś więcej? Drugiego senonu?! Nawet o to zadbali twórcy, historia Ruuko zajęła dokładnie 24 odcinki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*