Sequel Slayers cz.9

Ze względu na premierę nowego filmu z uniwersum „Obcego” naszła mnie ochota na zrobienie kolejnego zestawienia, tym razem z wcześniej wspomnianą serią. Jest to na tyle dobra okazja, że sam planuje zająć się filmem „Obcy: Przymierze”. Dlatego dobrym pomysłem będzie zajęcie się poprzednimi produkcjami z tej serii. Żeby nie przedłużać, zapraszam do lektury!

 

 

Obcy – 8. pasażer „Nostromo” ( Alien 1979)

 

Filmweb: 7.8/10; IMDB: 8,5/10; Rotten Tomatoes: 97% (krytycy) 94%(widzowie); Moja ocena: 10/10

Czy na prawdę trzeba ten film przedstawiać? Jedna z najlepszych produkcji Ridleya Scotta i jeden z najlepszych horrorów w ogóle. Świetny klimat, genialny tytułowy potwór i epicka muzyka. Dzięki temu , że „Obcy” ujrzał światło dzienne aktorka Sigourney Weaver została doceniona na szeroką skalę. Czy na prawdę film wymaga rekomendacji? Ja obejrzałem to dzieło i nie raz zdarza mi się obejrzeć tę produkcję ponownie.

 

 

Obcy – decydujące starcie (Aliens 1986)

 

Filmweb: 7,6/10; IMDB: 8,4/10; Rotten Tomatoes: 98% (krytycy) 94% (widzowie);Moja ocena:10/10

Tym razem to James Cameron zrobił arcydzieło. Dwa filmy zrobiony innym stylem i oba zrobione po mistrzowsku. Zamiast jednego, jest cała armia obcych i to, co się dzieje na ekranie jest niesamowite. Poza tym aktorstwo również było imponujące, a efekty specjalne wgniatały w fotel. Jeśli lubicie horrory, zapraszam do koniecznego obejrzenia tych dwóch części.

 

 

Obcy 3 (Alien³ 1992)

 

Filmweb: 7,3/10; IMDB: 6,4/10; Rotten Tomatoes: 44% (krytycy); 47(widzowie);Moja ocena: 8/10

W przypadku tej części powoli zaczęły się schody, a fani zostali podzieleni. Ja sam uważam ten film za bardzo udaną cześć, jednakże inni twierdzili, że owa produkcja była bardzo średnia. Zapewne za sprawą reżysera, który tworzy genialne produkcje, ale najwidoczniej slashery/horrory mu średnio wychodziły. Nie mniej dalej daje przyjemność i uważam film za godny polecenia.

 

 

Obcy Przebudzenie (Alien Resurrection 1997)

 

Filmweb: 7,1/10; IMDB: 6,3/10; Rotten Tomatoes: 54% (krytycy) 40% (widzowie); Moja ocena: 7/10

Tutaj ponownie — ludzie są podzieleni. Jednakże więcej osób odebrało negatywnie ten film jako niepotrzebny i marnie wykonany. Zgodzę się z tym, że obcy w tym dziele są głupi, że niektóre sceny budzą śmiech politowania, jednak poza tym jest to dalej całkiem przyjemny film ze świetną obsadą i trzymającym w napięciu klimatem. Jeśli uwielbiasz całą serię to możesz spróbować obejrzeć…

 

 

Prometeusz ( Prometheus 2012)

 

Filmweb: 6,3/10; IMDB: 7/10; Rotten Tomatoes: 72% (krytycy); 68% (widzowie); Moja ocena: 6/10

Jest przez wielu uważany za największe rozczarowanie serii. Realizacyjnie stoi na bardzo wysokim poziomie, ale scenariusz jest najsłabszą stroną tej produkcji i wrzucanie „wiary” i filozofii na siłę w tym dziele kompletnie niepotrzebne. Jest to film niezły sam w sobie, ale strasznie rozczarowujący dla fanów tejże serii.

Jednakże po tym niewypale Scott posłuchał fanów i stworzył produkcję, którą ponownie zostanie doceniona. Jak im to wyszło? Jutro się dowiecie, bo będzie wtedy recenzja nowej produkcji Ridleya Scotta p.t.: „Obcy: Przymierze”. Za to następny odcinek naszej serii pojawi się już za tydzień i będzie traktować o pewnych piratach pochodzących z Karaibów ;).