Glass no Kamen

Glass no Kamen jest jednym z najlepszych anime jakie dane mi było ostatnio obejrzeć. Może oprawa audiowizualna nie zachwyca lecz sądzę, że to anime ogląda się z innego powodu – jakiego? Fabuła jest stosunkowo oryginalna, opiera się na historii młodej dziewczyny. Trzynastolatka po śmierci ojca musi wspierać matkę w utrzymywaniu rodziny. Maya się z tym już po części pogodziła, lecz przez pracę nie może rozwijać swojej pasji, aktorstwa. Nastolatka posiada ogromny talent, który zostaje zauważony, a jej życie wywraca się do góry nogami! Na początku już całokształt wydaje się być dosyć zwyczajny. Trzeba przyznać, iż dopiero z czasem staje się ciekawy. Prawdziwą wartość Glass no Kamen, możemy ujrzeć dopiero, gdy nasza główna bohaterka staje na scenie. Wtedy właśnie ujrzymy jak się ona rozwija, wczuwa w rolę oraz jak przezwycięża swoje słabości. Kreska tego anime przez wielu może zostać uznana za przestarzałą. Niestety ale muszę przyznać, że mi również sprawiła nie mało kłopotów. Na szczęście z czasem łatwo jest się do niej przyzwyczaić. Momentami nawet można zauważyć zalety stosowania tego stylu, dzięki niemu całe anime jest w stanie bardziej oddać powagę fabuły, jak i problemów zawartych w Glass no Kamen.

Jeśli miałbym ocenić opening i ending to musiałbym podejść do tego od innej strony. Mimo wszystko to anime jest stosunkowo stare. Wiąże się to z tym, że nie mógłbym porównywać kreski i muzyki do tytułów, które na przykład wyszły w zeszłym roku. Jako zwolennik nowszych anime nie jestem w stanie w pełni ocenić serii, która pomimo tylu lat bardzo mi się spodobała. Ale przyznaje, że utwory te słuchało mi się bardzo przyjemnie, a nawet jestem w stanie powiedzieć, że bardzo mi się podobały!

Podsumowując, Glass no Kamen jest specyficzne, o pięknej fabule oraz stosunkowo dobrej, aczkolwiek przestarzałej oprawie audiowizualnej. Czy jestem w stanie polecić to anime każdemu? Oczywiście, że nie. Mimo wszystko tytuł ten uderza w pewną grupę osób, których tego typu tematy mogą zainteresować. Anime jest pozbawione spektakularnej akcji, przedstawia życie początkującej aktorki z ogromnym talentem, która musi sobie sama poradzić w ogromnym świecie, myślę że właśnie dlatego ogląda się to anime – dla jego prostoty. Przekonajcie się sami czy akurat wam, Glass no Kamen przypadnie do gustu! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*