Jesteś tutaj: maritra.pl > Pielęgnacja > Skóra latem

Cera szara i zmęczona a podkład

Zmęczenie, duża ilość czasu spędzanego w pracy lub imprezy do późna odciskają swoje piętno na wyglądzie. Cera jest wyraźnie zmęczona i poszarzała, a tym samym nie wygląda korzystnie. Na szczęście można temu zaradzić – ukryć za pomocą dobrze dobranego podkładu. W jaki sposób go wybrać?

W przypadku cery szarej i zmęczonej konieczne jest jej rozświetlenie, by ukryć niekorzystny wygląd. W tym przypadku doskonale sprawdzą się podkłady mające w składzie perłowy pigment lub rozświetlające drobinki. Takie podkłady powinny też być bogate w witaminę C , odpowiedzialną za wygładzanie oraz prowitaminę B5, łagodzącą i kojącą, a także pozytywnie wpływającą na skórę E. Przy tym sam podkład może być niewystarczający do ukrycia niedoskonałości i może być konieczne zastosowanie korektora dla ukrycia niedoskonałości i kolorytu.

Jeżeli cera zmęczona i poszarzała jest tylko przejściowym stanem, to można po prostu użyć pudru z rozświetlającymi drobinkami – również sprawi, że będzie się wydawała świetlista. Jest to jednak zastosowanie doraźne i jeśli stan skróy utrzymuje się dłużej, należy się nią odpowiednio zaopiekować, inaczej konsekwencje będą nieprzyjemne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.