Jesteś tutaj: maritra.pl > Makijaż > Skóra wrażliwa i alergiczna a dobry podkład

Cera tłusta a dobór podkładu

Cera tłusta jest problematyczna, ponieważ ma skłonności do zaskórników, wyprysków i błyszczenia się. Podkład stosowany do codziennego makijażu musi więc być bardzo dobrze dobrany, by niwelować istniejące problemy, zapobiegać przyszłym i nie wywoływać kolejnych. W jaki sposób go wybrać?

W przypadku cery tłustej najlepiej sprawdzają się podkłady z dodatkami cząsteczek silikonu oraz fluidy matujące, pochłaniające nadmiar sebum – dzięki nim unikniemy efektu świecenia się i konieczności częstego pudrowania, które skórze nie służy. Przy wyborze podkładu warto też zwracać uwagę na podkłady z dodatkami wyciągów z ziół, na przykład z szałwii lub herbaty. Mają one właściwości odżywcze, regulują wydzielanie sebum oraz zwężają pory.

W przypadku cery tłustej należy pamiętać, że prócz podkładu zawsze będzie konieczny dobry korektor kryjący niedoskonałości oraz matujący puder, do poprawiania makijażu w ciągu dnia, a także odpowiednia pielęgnacja i oczyszczanie skóry. Bez tego problemy mogą być tak duże, że nawet najlepszy korektor sobie z nimi nie poradzi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.