Jesteś tutaj: maritra.pl > Włosy > Keratynowe prostowanie włosów zamiast mechanicznego?

Czego unikać przy włosach kręconych?

Włosy kręcone bywają problematyczne. Mają skłonność do przesuszania się, puszenia, rozdwajania końcówek i łamania, przez to ich właścicielki często eksperymentują z odżywianiem i układaniem, by zminimalizować negatywny wygląd. Wystarczy jednak tylko dobrze je odżywić i ograniczyć negatywne czynniki, by robiły bardzo duże wrażenie. Czego unikać, by zachowały swój wygląd?

Włosy kręcone nie lubią czesania na sucho, bo przez nie łatwiej się puszą oraz ulegają większym uszkodzeniom niż włosy proste. Z drugiej strony czesanie na mokro też im nie służy, bo ponownie – sprzyja uszkodzeniom. Dlatego włosów kręconych najlepiej nie czesać zbyt często, a jeśli już trzeba, to przed myciem. Na co dzień zwykle wystarczy delikatne przeczesanie i rozplątanie palcami.

Włosy kręcone nie lubią też wody. I bez niej mają problem z rozprowadzeniem łoju po powierzchni całego włosa. Dlatego nie należy myć ich za często, a w trakcie nie nakładać na włosy szamponu – służy on tylko myciu skóry głowy, na włosy ma negatywny wpływ.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.