Jesteś tutaj: maritra.pl > Styl życia > Czy kobieta ma szansę na karierę zawodową?

Domowe oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy nie musi się odbywać tylko przy użyciu drogich drogeryjnych produktów lub u kosmetyczki. Również w domu można samodzielnie ją oczyścić i wykonać do tego celu odpowiednie produkty.

Popularne są oczywiście peelingi z kawy lub pomarańczy. W przypadku twarzy kawa jednak może być za agresywna i lepiej zastąpić ja peelingiem z soku pomarańczy i mąki kukurydzianej lub cukru.

W domu można wykonać również tonik różany. W tym celu będzie potrzebna tylko garść płatków oraz woda, którą gotujemy, aż zabarwi się na kolor płatków. Następnie odcedzamy, studzimy i jest gotów do użytku przez klika dni, najwyżej tydzień. Po tym okresie trzeba zrobić nowy, ponieważ ten się psuje i traci właściwości, może stać się szkodliwy.

Maseczki domowego wyrobu również są bardzo popularne. Do tego celu potrzebna jest w zasadzie tylko papka z wybranych owoców – na przykład z winogron, mających właściwości nawilżające i oczyszczające. Można ja dla lepszego efektu wzbogacić sokiem z pomarańczy lub grejpfruta. Maseczki nakłada się na 10-15 minut i spłukuje.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.