Jesteś tutaj: maritra.pl > Włosy > Jak samemu rozjaśnić włosy?

Jak dbać o włosy kręcone?

Kręcone włosy jeśli są zadbane, potrafią wyglądać pięknie i odwracają uwagę od całej reszty, stanowiąc najlepszą ozdobę właścicielki. Niestety, by tak było wymagają specjalnej pielęgnacji, bo bardzo łatwo ulegają uszkodzeniom i matowieniu. W jaki sposób o nie dbać?

Włosy kręcone są z natury suche, więc ważne jest, aby wszelkie kosmetyki stosowane na nie miały właściwości nawilżające. Trzeba je też chronić przed utratą wody, dlatego pomocne są olejki zabezpieczające powierzchnię włosa a także stosunkowo rzadkie mycie – nie częściej niż wymaga tego skóra głowy. Woda ma właściwości wysuszające, zmywa także łój, który naturalnie zabezpiecza powierzchnię włosa i choć tuz po myciu włosy zdają się wyglądać najlepiej, jest to tylko złudzenie.

Rozdwajające się końcówki, to często koszmar posiadaczek kręconych włosów. Po każdym myciu trzeba je zabezpieczyć – to one najprędzej tracą wilgoć a także są niszczone mechanicznie. Do tego celu może wystarczyć olejek, ale nie musi – bardziej wymagające włosy potrzebują serum.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.