Jesteś tutaj: maritra.pl > Moda > Modne sukienki 2016

Jak wybrać odcień podkładu?

Dobrze dobrany podkład może sprawić, że cera będzie wyglądała korzystnie, makijaż utrzyma się długo, a dodatkowo będzie odpowiednio pielęgnował skórę. Wiele kobiet ma jednak problem z dobrem kosmetyku i wcale nie jest nim to, jaki idealnie pasuje do posiadanego typu cery. Dużo trudniejsze jest znalezienie odpowiedniego odcienia. W jaki sposób to zrobić?

Najpierw należy mniej więcej określić jaki mamy odcień skóry – jasny, ciemny, różowawy. To między tymi odcieniami wybieramy w drogerii i szukamy najlepszego. Kolor testujemy na linii żuchwy – pozwala to na porównanie jednocześnie ze skórą twarzy, jak i szyi oraz dekoltu. To, że podkład będzie się wydawał idealny w drogerii jeszcze nie oznacza, że tak jest w istocie. Niektóre mają tendencję do ciemnienia z upływem czasu, poza tym oświetlenie może być nieodpowiednie. Warto z zakupem wstrzymać się trochę i porównać po kilku godzinach.

Wiele drogerii ma próbki, które klient może otrzymać, by sprawdzić odcień i skuteczność podkładu w domu – warto o nie poprosić sprzedawcę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.