Jesteś tutaj: maritra.pl > Styl życia > Wrzuć na luz

Jaki podkład do cery mieszanej?

Cera mieszana jest jedną z najczęściej spotykanych, ale też najbardziej problematycznych, ponieważ ma strefę suchą na policzkach i tłustą, zwaną strefą T. Przy wyborze podkładu, który stanowi podstawę każdego makijażu, dziennego i wieczorowego, należy być szczególnie uważnym. Na co zwracać uwagę?

W przypadku cery mieszanej podkład musi być wielozadaniowy – matować strefę T (czoło, nos i broda), ale i nawilżać skłonne do przesuszania policzki. Prócz tego musi zawierać substancje antybakteryjne, ale jednocześnie łagodzące podrażnienia. Podkłady do tego rodzaju cery powinny być lekkie, na przykład w formie mleczka. Mogą się również sprawdzić kremy z linii BB, ale należy zachować pewną ostrożność. Większość popularnych i łatwo dostępnych na rynku nie posiada substancji leczniczych i witamin, a te są niezbędne przy tego typu cerze. Szukaj głównie kremów pochodzących z Azji.

W przypadku trudności ze znalezieniem podkładu jednocześnie nawilżającego i matującego na policzki można po prostu stosować krem nawilżający, który jest przeznaczony do stosowania pod makijaż. Należy jednak uważać, bo podkład nie podrażniał.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.