Jesteś tutaj: maritra.pl > Włosy > Ombre hair – w domu czy u fryzjera?

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Dzięki niemu włosy są dobrze odżywione i mniej narażone na późniejsze uszkodzenia. Na czym polega?

Keratynowe prostowanie włosów, zwane jest także brazylijskim i wiąże się z wcieraniem we włosy preparatu keratynowego, przeznaczonego specjalnie do tego celu. Robi się to pod wpływem wysokiej temperatury – około 230 stopni Celsjusza, ponieważ wysoka temperatura sprawia, że łuski włosa otwierają się a keratyna swobodnie wnika w jego strukturę, następnie wiąże się z nią odbudowując i odżywiając włosy. W kolejnym etapie łuski włosa są zamykane pod wpływem niższej temperatury w trakcie suszenia.

Zabieg może być wykonywany wyłącznie w profesjonalnych salonach fryzjerskich a dobra klimatyzacją, ponieważ preparaty przeznaczone do keratynowego prostowania mają nieprzyjemny, mogący wywołać duszności i omdlenia zapach. Poza tym nieumiejętne przeprowadzenie zabiegu niszczy włosy zbyt wysoką temperaturą i nieodpowiednim dobraniem preparatu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.