Jesteś tutaj: maritra.pl > Włosy > Jak dbać o włosy kręcone?

Oczyszczanie u kosmetyczki – na czym polega?

Oczyszczanie twarzy domowymi sposobami niekiedy nie wystarcza. Skóra bywa problematyczna i przez to wymaga większych wysiłków w celu oczyszczenia jej i wtedy należy się udać do kosmetyczki.

Jest bardzo dużo zabiegów kosmetycznych, które mają oczyścić skórę. Niektóre są mechaniczne, inne chemiczne, a odpowiedni dobiera kosmetyczka głównie pod kątem rodzaju cery, problemów oraz stopnia zanieczyszczeń.

Najczęstsze zabiegi oczyszczające maja za zadanie zetrzeć stary naskórek, warstwa po warstwie przy pomocy specjalnych maszynek i peelingów. W ich trakcie często stosuje się również wodę, mającą łagodzić dyskomfort i ewentualne podrażnienia a także oczyszczać. Po oczyszczaniu w ten sposób zwykle nakłada się na twarz specjalne preparaty łagodzące podrażnienia.

Chemiczne oczyszczanie odbywa się przy użyciu odpowiednich kwasów, które złuszczają martwy naskórek, zapobiegają jego odkładaniu się w skórze oraz oczyszczają pory. Skóra po zabiegu staje się napięta i zaczyna się złuszczać odsłaniając świeże i czyste warstwy naskórka.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.