Jesteś tutaj: maritra.pl > Włosy > Jak dbać o włosy suche?

Ombre hair – w domu czy u fryzjera?

Ombre hair to niekwestionowany hit w stylizacji włosów ostatnich lat. Stale utrzymuje się na wybiegach mimo wielu modyfikacji, jakim ulegał – od delikatnego rozjaśniania po intensywne oraz niebanalne kolory. Jest proste w wykonaniu, ale czy rzeczywiście powinniśmy wykonywać je w domu?

W drogeriach jest dostępnych wiele rozjaśniaczy, dzięki którym można uzyskać efekt ombre hair – wystarczy nakładać je stopniowo. Niestety rozjaśniacze dostępne na rynku nie dorównują specjalistycznym, dostępnym w salonach fryzjerskich, które mniej niszczą włosy, fryzjer posiada również specjalistyczne odżywki do stosowania tuz po rozjaśnianiu. Poza tym fryzjer na pewno potrafi bardzo dobrze zrobić właściwe przejście przy cieniowaniu, natomiast przy samodzielnym wykonywaniu, zwłaszcza pierwszy raz, coś może nie wyjść i efekt nie będzie zachwycający.

Sam zapach preparatów przeznaczonych do rozjaśniania jest bardzo intensywny i nieprzyjemny. Wykonywanie ombre hair w źle klimatyzowanym pomieszczeniu może wiązać się z dusznościami i omdleniami.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.