Jesteś tutaj: maritra.pl > Włosy > Jak dbać o włosy kręcone?

Pamiętaj o nawilżeniu

Przesuszona skóra wygląda nieatrakcyjnie, ponieważ jest napięta i łuszczy się, ale też szybciej się starzeje. Aby temu zapobiec lub uratować sytuacje, gdy już się pojawi należy pamiętać o dobrym nawilżeniu. W jaki sposób o nie zadbać?

Używanie balsamu lub nawilżającego masła do ciała powinno być codziennością a nie tylko działaniem przeprowadzanym od czasu do czasu. To dzięki kremom skóra zachowuje elastyczność i właściwe nawodnienie. Wchłanianiu się balsamów sprzyja regularne robienie peelingów, ponieważ stary naskórek opóźnia lub nawet uniemożliwia wchłanianie substancji zawartych w kremach.

Po ekspozycji na promienie słoneczne skóra powinna być bardzo dobrze nawilżona. Używaj do tego celu specjalnych preparatów z grupy „po opalaniu”, które dodatkowo łagodzą skutki oparzeń słonecznych.

Pij dużo wody mineralnej. To ona stanowi podstawowy budulec naszego organizmu i jej niedobór sprawia, ze skóra staje się sucha. Zalecana ilość wody pita dziennie powinna wynosić 2,5 litra, ale w okresach kiedy jej ubywanie jest zwiększone (wysiłek fizyczny, wysokie temperatury) powinno się pić więcej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.