Jesteś tutaj: maritra.pl > Pielęgnacja > Jaki powinien być krem pod oczy?

Peeling domowy

Peelingi są najpopularniejszymi kosmetykami stosowanymi w domowej pielęgnacji. Mają za zadanie złuszczyć stary naskórek a także poprawić ukrwienie skóry. W jaki sposób można wykonać je samodzielnie?

Najprostszym rozwiązaniem jest dodanie cukru do zwykłego żelu pod prysznic. Nie jest to jednak naturalny rodzaj peelingu i choć nadal spełni swoją funkcję, to popularniejsze są peelingi naturalne, pełniące dodatkowe funkcje.

Fusy z zaparzonej kawy ziarnistej, oczywiście nieposłodzonej wcześniej, mają właściwości peelingujące. Kofeina zawarta w kawie ma dodatkowe właściwości: zmniejsza cellulit i pomaga w walce z żylakami. Do kawy warto dodać trochę cukru, który ma właściwości nawilżające oraz oliwy z oliwek bądź olejku do ciała, by wzmocnić właściwości. Niezalecane jest jednak stosowanie go do twarzy – może być zbyt ostry.

Peeling z pomarańczy jest równie skuteczny. Sok, najlepiej świeżo wyciśnięty z pomarańczy, ponieważ wtedy jest w nim najwięcej witaminy C, mieszamy z kilkoma łyżkami mąki kukurydzianej. Taki peeling ma właściwości złuszczające, a witamina C dodatkowo dobrze wpływa na skórę ujędrniając ją.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.